Zaproszenie na spotkanie z o. Maciejem Ziębą OP

Zaproszenie na spotkanie z o. Maciejem Ziębą OP

Zaproszenie na spotkanie z o. Maciejem Ziębą OP

Jeżeli interesują Cię sprawy publiczne, dialog społeczny, kondycja współczesnego człowieka, społeczne i ekonomiczne konsekwencje przemian cywilizacyjnych, jakich obecnie doświadczamy, to zapraszamy na wykład o. Macieja Zięby OP p.t. „Pochwała zdumienia. O prawdzie i dialogu w życiu społecznym”.

Spotkanie odbędzie się 11 października o godz. 17.00 w siedzibie KIG, przy ul. Trębackiej 4 w Warszawie. Poprowadzi je Brygida Grysiak, dziennikarka telewizyjna i autorka książek.

W trakcie spotkania redakcja magazynu „Więź” przeprowadzi także specjalny wywiad z o. Maciejem Ziębą OP. Przewidziany jest również konkurs z nagrodami – książkami autorstwa naszego Gościa oraz poczęstunek. Przede wszystkim zapraszamy jednak do wspólnej rozmowy.

Prosimy o potwierdzenie obecności do dnia 6 października na adres e-mail: dialogkig@kig.pl

o. Maciej Zięba OP – z wykształcenia fizyk i teolog, działacz podziemnej „Solidarności”, dominikanin, wykładowca akademicki i propagator nauczania społecznego Kościoła. Za działalność w opozycji demokratycznej odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski (2007) oraz Krzyżem Wolności i Solidarności (2015). Laureat nagrody Polcul dla twórców kultury niezależnej (1982) oraz Freedom Award przyznawanej przez Atlantic Council (2016).

Autor dwudziestu książek, setek artykułów i wykładów udzielanych na całym świecie. Jest założycielem wielu instytucji, w tym Ośrodka Myśli Politycznej i Instytutu Tertio Millennio. W ramach tego ostatniego od ponad dwudziestu lat formuje młodych ludzi w ramach seminariów, szkół letnich i zimowych, w trakcie których kolejne pokolenia zapoznają się z nauką społeczną Kościoła w odniesieniu do teologii, filozofii, ekonomii, nauk politycznych, ale także do antropologii, socjologii czy psychologii. U podstaw wszelkich rozważań oraz inicjatyw o. Macieja Zięby leżą zasady dobra wspólnego, solidarności i pomocniczości. Współzałożyciel i przewodniczący Rady Fundacji Służby Rzeczypospolitej.

Na spotkanie zapraszają: Komitet Dialogu Społecznego KIG, redakcja magazynu „Więź” oraz Instytut Tertio Millennio.