Czy warto inwestować w kapitał społeczny?

Czy warto inwestować w kapitał społeczny?

Czy warto inwestować w kapitał społeczny?

W codziennym życiu dochodzi do niezliczonej ilości interakcji międzyludzkich. Jedni świadczą pracę i zarządzają, inni angażują się w działalność pro publico bono. W każdym przypadku dochodzi do jakiegoś współdziałania z innymi ludźmi. Nagromadzone w długim okresie efekty zewnętrzne interakcji społecznych i ekonomicznych, w postaci zaufania i norm współpracy, stanowią definicję kapitału społecznego. Czy można wpłynąć na budowę kapitału społecznego? Czy jest on warunkiem rozwoju gospodarczego?

Komitet Dialogu Społecznego KIG zaprasza do udziału w warsztacie „Kapitał społeczny. Koncept naukowy czy dźwignia wzrostu gospodarczego?”, który odbędzie się w dniu 11 października 2017 o godz. 10.00 w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej przy ul. Trębackiej 4 w Warszawie.

Podczas spotkania odbędzie się prezentacja wyników badania „Problemy i wyzwania w organizacjach – znaczenie kapitału społecznego” zrealizowanego na zlecenie House of Skills, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Komitetu Dialogu Społecznego KIG. W części dyskusyjnej eksperci będą rozmawiać na temat poziomu świadomości w zakresie kapitału społecznego wśród pracowników oraz o jego znaczeniu w funkcjonowaniu społeczeństwa i wpływu na gospodarkę.

Warsztat będzie wstępem do szerszej dyskusji o przemianach społecznych, która odbędzie się podczas 8 Kongresu Innowacyjnej Gospodarki w Warszawie.

W dyskusji panelowej udział wezmą:

prof. dr hab. Krzysztof Jasiecki, socjolog, Centrum Europejskie Uniwersytetu Warszawskiego, ekspert Komitetu Dialogu Społecznego KIG
Tadeusz Joniewicz
, menedżer projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Ewa Kastory, Senior Partner, House of Skills
Jacek Kowalski, ekspert Komitetu Dialogu Społecznego KIG, członek zarządu ds. zasobów ludzkich Orange Polska
Artur Nowak-Gocławski, założyciel i szef biznesowej Grupy ANG oraz Fundacji Będę Kim Zechcę

Moderatorem spotkania będzie Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka, Radio ZET.
Agenda i rejestracja: http://mttp.pl/rejestracja/kapital-spoleczny

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Do zobaczenia!
Zespół Komitetu Dialogu Społecznego