Marta Janowska

lighthouse

Radca prawny, przez wiele lat związana z warszawskim biurem jednej z międzynarodowych kancelarii. Obecnie współpracuje z kancelarią Kaczmarczyk Orzechowski Legal Services (KOLS). Jej praktyka obejmuje, przede wszystkim, zagadnienia z zakresu prawa gospodarczego. Doradzała klientom, w tym grupom kapitałowym, w procesach fuzji, przejęć oraz restrukturyzacji spółek, projektach nabycia akcji/udziałów i inwestycjach zagranicznych w Polsce. Zajmowała się także kwestiami regulacyjnymi podlegającymi pod nadzór KNF. Ponadto wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem wykonawców biorących udział w postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych. Łączy w sobie kompetencje twarde i miękkie. Doradzając klientom wspomaga ich w budowaniu kultury organizacyjnej.

Rozwija swoją praktykę w obszarze Compliance, zajmując się doradztwem w obszarach szczególnie narażonych na ryzyko niezgodności działalności z prawem i regulacjami miękkimi. Ukończyła studia podyplomowe Polityka Compliance w Organizacji na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jest autorem artykułów z zakresu Compliance, zamówień publicznych i prawa handlowego.

Ponadto stara się poświęcać swój czas na doradzanie klientom pro–bono, w szczególności, gdy ostatecznym beneficjentem jej pracy są dzieci. Prywatnie sama jest mamą dwóch dziewczynek. Jej pasją jest muzyka –  śpiewa w chórze Vox Gaudii. Interesuje się problematyką zarządzania różnorodnością.