Publikacja inspirowana debatą: Przemoc – społeczeństwo – władza

Publikacja inspirowana debatą: Przemoc – społeczeństwo – władza

Publikacja inspirowana debatą: Przemoc – społeczeństwo – władza

Inspirowani dyskusją, która odbyła się w formule okrągłego stołu pt. „Przemoc – społeczeństwo – władza” na tegorocznych Igrzyskach Wolności w Łodzi przygotowaliśmy publikację zawierającą najważniejsze rozważania i uwagi ekspertek i ekspertów biorących udział w spotkaniu. W debacie udział wzięli:

Zachęcamy gorąco do zapoznania się z najważniejszymi problemami poruszanymi w publikacji, będącymi wyrazem naszej troski o społeczny status dziecka, o zapobieganie przemocy oraz o przyszłość polskiej edukacji.

„Przemoc, społeczeństwo i władza to tematy, które tylko pozornie są od siebie odległe. Tam gdzie istnieje społeczeństwo jest także władza, w którą wkomponowana jest zwykle przemoc. Spróbujmy rozłożyć te zagadnienia na czynniki pierwsze i odpowiedzieć na pytania jakim jesteśmy społeczeństwem? Czy przemoc jest wkomponowana w życie społeczne oraz czy władza musi być autorytarna czy może powinna posiadać autorytet?” – mówił podczas wprowadzenia do rozmowy prof. Marek Konopczyński, mentor programowy i moderator debaty okrągłego stołu.

Więcej dowiecie się z lektury publikacji, która w całości dostępna jest tutaj: