Komitet Dialogu Społecznego KIG partnerem merytorycznym Kongresu PRACA

Komitet Dialogu Społecznego KIG partnerem merytorycznym Kongresu PRACA

Komitet Dialogu Społecznego KIG partnerem merytorycznym Kongresu PRACA

Z przyjemnością informujemy, że 18 listopada odbędzie się wydarzenie online pn. Kongres PRACA – nowa solidarność? organizowane przez Centrum Analiz MISO. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest KDS KIG.

Zmiany technologiczne, demograficzne i nieuchronne skutki pandemii powodują, że temat pracy staje się jedną z najważniejszych spraw publicznych w obecnych czasach. Idea solidarności – kojarzonej z pracą – zdecydowanie wymaga redefinicji.

Organizatorzy wydarzenia stawiają pytania: dlaczego warto rozmawiać o pracy? czy opłaca się pracować? jak relacje w miejscu pracy wpływają na społeczeństwo obywatelskie, kapitał społeczny i jakość demokracji? dlaczego potrzebujemy dialogu i związków zawodowych? a przede wszystkim jaka ma być ta nowa solidarność?

Potrzebujemy zbudowania czegoś na wzór metaforycznej „Labour Party”. (…) nie chodzi mi o powołanie nowej partii politycznej, ale szerokiego ruchu inspirującego wszystkie siły życia publicznego do potraktowania tego tematu jako priorytetowego zanim nie będzie za późno. Bez państwa wspierającego pracę nie będzie najmniejszej możliwości pomarzyć do powrotu do dobrostanu znanego nam sprzed pandemii – komentuje Konrad Ciesiołkiewicz, przewodniczący KDS KIG w opublikowanym niedawno artykule w Polska Times (pełna treść artykułu dostępna tutaj).

Zaproszenie do udziału w kongresie przyjęli znakomici goście– profesorki i profesorowie ekspertki i eksperci w zakresie zarządzania, psychologii pracy, polityki społecznej, prawa pracy, polityki rynku pracy i dialogu społecznego. Część z panelistek i panelistów mieliśmy zaszczyt poznać już wcześniej, przy okazji innych inicjatyw realizowanych przez KDS KIG – tym bardziej cieszy nas perspektywa ponownego spotkania w trakcie kongresu. Zachęcamy gorąco do wzięcia udziału w wydarzeniu i posłuchania inspirujących wystąpień i ciekawych debat.

Program Kongresu dostępny jest na stronie CA MISO.

Transmisja na żywo dostępna będzie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy!