Rusza druga edycja Akademii Miasta i Państwa

Rusza druga edycja Akademii Miasta i Państwa

Rusza druga edycja Akademii Miasta i Państwa

Akademia Miasta i Państwa to projekt edukacyjny Komitetu Dialogu Społecznego Krajowej Izby Gospodarczej, skierowany do osób zainteresowanych sprawami publicznymi. Jego misją jest wspieranie i promowanie dialogu społecznego poprzez rozwój kompetencji jego uczestników.

Osoby zakwalifikowane do projektu podczas jedenastu sesji tematycznych zyskają cenną wiedzę pozwalającą rozumieć mechanizmy funkcjonowania instytucji państwa i samorządu, i wykorzystywać je w duchu dialogu w swoim zawodzie. W trakcie zajęć będą omawiane aspekty prawne i wolnościowe, podział władz, relacje państwo–kościół i związki wyznaniowe, funkcjonowanie mediów, finanse publiczne, polityka zagraniczna, rynki finansowe, a także komunikacja z obywatelami i problematyka dialogu społecznego. Program Akademii przygotowali znakomici eksperci w swoich dziedzinach, wśród nich dr Elżbieta Hibner, Mirosława Boryczka, dr Paweł Kowal, prof. Michał Królikowski, mec. Magdalena Dulińska, mec. Paweł Kuglarz, red. Zbigniew Nosowski, mec. Wojciech Dziomdziora, dr Ernest Pytlarczyk oraz członkowie Komitetu Magdalena Bigaj, Zbigniew Derdziuk i Konrad Ciesiołkiewicz.

Szczegóły programu dostępne są pod adresem: www.amip.pl/program.

– Jesteśmy głęboko przekonani, że etos służby publicznej realizowany może być we wszystkich możliwych miejscach. Nie trzeba być politykiem, żeby kierować się etosem służby publicznej, można pracować w małym przedsiębiorstwie, w korporacji, być dziennikarzem, pracować w organizacjach pozarządowych czy być urzędnikiem. Wszyscy dzisiaj potrzebujemy etosu służby publicznej, żeby odbudować podstawowe zaufanie do instytucji państwa – mówi Konrad Ciesiołkiewicz, przewodniczący Komitetu Dialogu Społecznego KIG.

AMiP to także możliwość bezpośredniego kontaktu z ekspertami, ciekawe dyskusje oraz cenne relacje, które na pewno zaprocentują w przyszłości. – Akademia to miejsce, gdzie staramy się zszywać Polskę – pisał na swoim profilu na Facebooku Wojciech Dziomdziora, prowadzący sesję poświęconą mediom.

Pierwszą edycję Akademii, która odbyła się w pierwszej połowie 2018 roku, ukończyło 30 osób reprezentujących takie środowiska jak władze samorządowe, organizacje pozarządowe czy media.

Rekrutacja do drugiej edycji trwa do 15 grudnia br. Wyniki zostaną ogłoszone do 22 grudnia. Cykl szkoleń rozpocznie się 10 stycznia i potrwa do czerwca 2019 roku. Więcej informacji na www.amip.pl.

 

Partnerem merytorycznym projektu jest Laboratorium Więzi