Zakończyliśmy 1. edycję projektu edukacyjnego Akademia Miasta i Państwa (AMiP). W okresie od 8 marca do 28 czerwca 2018 zrealizowaliśmy 9 wykładów, prowadzonych przez praktyków i znakomitych ekspertów. Przez cztery miesiące słuchacze Akademii byli inspirowani do dialogu społecznego, wymieniali się doświadczeniami i prowadzili dyskusje na temat funkcjonowania państwa i bieżących spraw publicznych.
W ramach Akademii uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę w następującym zakresie:
sesja 1 Funkcjonowanie władzy wykonawczej (Zbigniew Derdziuk)
sesja 2 Tworzenie prawa (prof. Michał Królikowski, UW)
sesja 3 Funkcjonowanie prawa (mec. Magdalena Dulińska, mec. Paweł Kuglarz)
sesja 4 Samorząd terytorialny (dr Elżbieta Hibner)
sesja 5 Kościoły i związki wyznaniowe (red. Zbigniew Nosowski); Media – podstawy funkcjonowania (mec. Wojciech Dziomdziora)
sesja 6 Podstawy budżetu i proces budżetowy (Mirosława Boryczka)
sesja 7 Gospodarka i polityka (dr Ernest Pytlarczyk)
sesja 8 Unia Europejska, NATO i relacje ze światem (dr Paweł Kowal)
sesja 9 Komunikacja miasta i państwa (Magdalena Bigaj)
W setną rocznicę odzyskania niepodległości, Komitet Dialogu Społecznego, przy udziale zaproszonych do projektu ekspertów, chciał zaznaczyć jak ważne jest zwiększanie efektywności dialogu poprzez edukację w zakresie rozumienia uwarunkowań, w jakich działają instytucje publiczne.
Program AMiP ukończyło 30 osób, które aktywnie uczestniczyły w zajęciach i zgodnie z regulaminem miały wymaganą liczbę obecności. Uroczyste odebranie Certyfikatów ukończenia Akademii, z rąk przewodniczącego Macieja Wituckiego oraz inicjatora projektu Zbigniewa Derdziuka, odbyło się w trakcie ostatnich zajęć, 28 czerwca w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ukończenia Akademii. Wykładowcom dziękujemy za zaangażowanie i życzliwą współpracę.
Więcej o AMiP na stronie: www.amip.pl
Pozdrawiamy,
Zespół Komitetu Dialogu Społecznego