Pierwsza edycja Akademii Miasta i Państwa zakończona

Pierwsza edycja Akademii Miasta i Państwa zakończona

Pierwsza edycja Akademii Miasta i Państwa zakończona

Zakończyliśmy 1. edycję projektu edukacyjnego Akademia Miasta i Państwa (AMiP). W okresie od 8 marca do 28 czerwca 2018 zrealizowaliśmy 9 wykładów, prowadzonych przez praktyków i znakomitych ekspertów. Przez cztery miesiące słuchacze Akademii byli inspirowani do dialogu społecznego, wymieniali się doświadczeniami i prowadzili dyskusje na temat funkcjonowania państwa i bieżących spraw publicznych.

W ramach Akademii uczestnicy mieli okazję pogłębić swoją wiedzę w następującym zakresie:

sesja 1  Funkcjonowanie władzy wykonawczej (Zbigniew Derdziuk)

sesja 2  Tworzenie prawa (prof. Michał Królikowski, UW)

sesja 3  Funkcjonowanie prawa (mec. Magdalena Dulińska, mec. Paweł Kuglarz)

sesja 4  Samorząd terytorialny (dr Elżbieta Hibner)

sesja 5  Kościoły i związki wyznaniowe (red. Zbigniew Nosowski); Media – podstawy funkcjonowania (mec. Wojciech Dziomdziora)

sesja 6  Podstawy budżetu i proces budżetowy (Mirosława Boryczka)

sesja 7  Gospodarka i polityka (dr Ernest Pytlarczyk)

sesja 8  Unia Europejska, NATO i relacje ze światem (dr Paweł Kowal)

sesja 9  Komunikacja miasta i państwa (Magdalena Bigaj)

W setną rocznicę odzyskania niepodległości, Komitet Dialogu Społecznego, przy udziale zaproszonych do projektu ekspertów, chciał zaznaczyć jak ważne jest zwiększanie efektywności dialogu poprzez edukację w zakresie rozumienia uwarunkowań, w jakich działają instytucje publiczne.

Program AMiP ukończyło 30 osób, które aktywnie uczestniczyły w zajęciach i zgodnie z regulaminem miały wymaganą liczbę obecności. Uroczyste odebranie Certyfikatów ukończenia Akademii, z rąk przewodniczącego Macieja Wituckiego oraz inicjatora projektu Zbigniewa Derdziuka, odbyło się w trakcie ostatnich zajęć, 28 czerwca w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy ukończenia Akademii. Wykładowcom dziękujemy za zaangażowanie i życzliwą współpracę.

Więcej o AMiP na stronie: www.amip.pl

 

Pozdrawiamy,

Zespół Komitetu Dialogu Społecznego