Zapraszamy na seminarium o nierównościach społecznych

Zapraszamy na seminarium o nierównościach społecznych

Zapraszamy na seminarium o nierównościach społecznych

Komitet Dialogu Społecznego KIG ma przyjemność zaprosić na wykład prof. dr hab. Ryszarda Szarfenberga pt. „Nierówności społeczne w Polsce”, który odbędzie się w dniu 2 marca 2017 o godz. 16.00 w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Podczas seminarium dowiemy się więcej na temat wielowymiarowych nierówności społecznych, a także poznamy szkodliwe oddziaływanie nierówności na rozwój jednostek, rodzin, społeczności lokalnych, regionów i całego kraju.

Ryszard Szarfenberg jest doktorem habilitowanym w zakresie nauk o polityce, profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, kierującym Pracownią Pomocy i Integracji Społecznej w Instytucie Polityki Społecznej. W latach 2004-2010 był ekspertem Narodowej Strategii Integracji Społecznej, a w 2014 r. pełnił funkcję krajowego eksperta European Minimum Income Network. Od 2009 r. jest Przewodniczącym Rady Wykonawczej Polskiego Komitetu European Anti-Poverty Network. W latach 2008-2016 był członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Polityki Społecznej. Jest członkiem rady redakcyjnej serii wydawniczej Współczesna Polityka Społeczna oraz kwartalnika Problemy Polityki Społecznej. Autor wielu publikacji z zakresu polityki społecznej, polityki publicznej, usług społecznych, ewaluacji, europejskiej i międzynarodowej polityki społecznej, nierówności, ubóstwa, marginalizacji i wykluczenia społecznego oraz pomocy społecznej. Więcej na: http://rszarf.ips.uw.edu.pl

Udział w seminarium wymaga potwierdzenia. Osoby zainteresowane wykładem prosimy o przesłanie swojego zgłoszenia na adres mailowy: dialogkig@kig.pl. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Relacja i materiały z seminarium zostaną opublikowane na naszej stronie. Zachęcamy do czytania.