Komitet Dialogu Społecznego partnerem konferencji naukowej

Komitet Dialogu Społecznego partnerem konferencji naukowej

Komitet Dialogu Społecznego partnerem konferencji naukowej

Miło nam poinformować, że już za tydzień (24-25 marca 2017 w Warszawie) odbędzie się konferencja naukowa „Język w Procesie Zmiany” Sekcji Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach (PSR) Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, której partnerem został Komitet Dialogu Społecznego.

Konferencja skierowana jest do zarówno do osób, które na co dzień pomagają innym ludziom (pracujących w ochronie zdrowia, oświacie, pomocy społecznej, obszarze rozwoju osobistego i zawodowego, doradztwie czy zarządzaniu ludźmi), jak i do wszystkich, którzy interesują się psychologicznymi, społecznymi i kulturowymi aspektami rozwoju człowieka, jego tożsamości, możliwości zmiany. Ideą jest zaprezentowanie szczególnej funkcji języka w procesie zmiany człowieka. Jego wpływom na tworzenie rzeczywistości, na zmiany zachodzące w ludziach. W trakcie wydarzenia uczestnicy będą mieli możliwość m. in. zapoznania się z funkcją języka zarówno w psychoterapii, jak i w życiu codziennym, z jego kulturowymi kontekstami oraz konsekwencjami w wymiarze indywidualnym i społecznym przyjętego paradygmatu dotyczącego tworzenia rzeczywistości poprzez język.

Podczas konferencji zaprezentowane zostaną wyniki badań skuteczności oddziaływania języka rozwiązań w porównaniu z językiem problemów, badań skuteczności Terapii Skoncentrowanej na rozwiązaniach w pracy z osobami po przebytych udarach mózgu, a także praktycznego zastosowania PSR w pracy z osobami stosującymi przemoc w rodzinie. Wystąpią także prof. Bogdan de Barbaro, Luis Alarcon Arias, dr Iwona Zielińska, prof. Włodzimierz Gruszczyński.

Program konferencji oraz zgłoszenia na stronie www.konferencjapsr.evenea.pl
Link do wydarzenia na FB: bit.ly/KonferencjaPSR
Serdecznie zapraszamy!